Hladké vítězství a posun na čtvrté místo PDF Tisk Email
Středa, 13 Říjen 2021 07:14

OP muži - 10.kolo

Sobota 9.10.2021

TJ Sokol Bernartice ,,B" - TJ Sokol Stará Červená Voda  0 : 6 (0 : 3)

Branka: 4. a 18. Dvořáček, 37. a 87. Juhaňák, 60. Žák, 67. Barabáš

Sestava SČV: Machů P. - Kocián, Fidrich, Polák F., Maceček - Miťko, Lapčík, Dvořáček - Žák, Čmela, Danilko  střídali: Burďák, Juhaňák, Rejda, Šípek, Barabáš, Polák Vl.

Vzhledem k postavení v tabulce jsme k utkání s rezervou Bernartic nastupovali s určitým sebevědomím a vědomím povinnosti vyhrát

, pokud chceme pomýšlet na horní polovinu tabulky. Přílišné sebevědomí je někdy spíše na škodu, nicméně tentokrát jsme roli favorita poměrně hladce potvrdili. Zahozených šancí vstřelit gól bylo opět více než dostatek a stále potvrzujeme, že vytvořit si brankové příležitosti dokážeme poměrně snadno a často pohledně a nápaditě, nicméně jejich zakončení bývá z veliké většiny nepřesné až lehkovážné. Pozitivní je, že na tomhle se dá pracovat a ještě pozitivnější je fakt, že fotbal v našem podání je čím dál pohlednější a kvalitnější. Vzhledem k věkovému průměru našeho kádru je nad slunce jasné, že kráčíme správným směrem. Před rokem se spousta soupeřů téměř s lítostí podivovala, že za nás hrají ,,děti", tyhle děti však s každým utkáním rostou a sílí. Tabulkou stoupáme stále výš a nebojím se prohlásit, že pokud zůstane tým v současném složení, za dva roky budeme opět útočit na vítězství v okresním přeboru. Letos je to stále spíše o jakémsi procesu učení, ale opravdu dlouho nepůsobil náš fotbal tak pohledně a jednoduše. Je však potřeba neuspokojit se se současným stavem a stále pracovat, především pokud se zlepší zakončení, budou do ,,Červinky" soupeři zase jezdit s velikým respektem. Důležitými články, kromě ,,mladých pušek" jsou v současnosti naši top střelci Martin Dvořáček a Láďa Čmela, ve zpětném pohledu byl jejich příchod nesmírně důležitý a věřím, že také pro ně to bylo dobré rozhodnutí, alespoň podle jejich rostoucí výkonnosti je zřejmé, že ano. No a pak je tady Honza Maceček, absolutní hvězda a klíčový hráč, u kterého v podstatě začíná každá útočná akce. Svými přihrávkami rozjíždí hru celého týmu, klidem a přehledem zvedá výkon všech hráčů kolem sebe a buduje uvnitř kabiny skvělou atmosféru. Tak vypadá opravdový lídr. Jediným negativem současného stavu je jistá lehkovážnost některých hráčů. V našem vítězném pokřiku se zpívá ,,protože jsi fláma, flámuješ do rána", proč ne, po zápasu může být, pro utváření dobrého kolektivu je to i prospěšné, ale nesmí to být před utkáním. Neznám fotbalistu, ani sportovce, kterému by to prospívalo, opak je totiž nespočetněkrát potvrzenou pravdou. V následujících třech kolech nás čekají nesmírně silní soupeři. Na rozjezd přivítáme doma v sobotu Bělou, to by mělo být ještě relativně vyrovnané utkání. Nicméně Černá Voda a Zlaté Hory budou těžkou zkouškou našich současných kvalit. Výsledek může být v podstatě jakýkoliv, ale musí být důstojný, nejpodstatnější je přístup a výkon. Stále se po generační výměně učíme a rosteme, prohrát se může, ale po boji a s hlavou vztyčenou a kdo ví, třeba můžeme i leckoho zaskočit.

OP žáci st. - 10.kolo

Neděle 10.10.2021

TJ Sokol Stará Červená Voda - SK Lipová-lázně  3 : 1 (0 : 1)

Branky SČV: 2x Jílek Filip, 1x Zemánek Roman